ATRAKCJE NA MAZURACH

Atrakcje i godne zwiedzenia miejsca niedaleko naszego Ośrodka

JAZDA KONNA

Jazda konna pod okiem instruktora lub indywidualne wycieczki po mazurskich lasach i polanach dla zaawansowanych jeźdźców.

DESKA, WINDSURFING KRUKLANKI

Poczuj letnią bryzę i przyjemność windsurfingu nad jeziorem Gołdapiwo.

ZAGRODA ŻUBRÓW W WOLISKU

Wizyta w Ośrodku Hodowli Żubrów w Wolisku (Puszcza Borecka), to wspaniały pomysł na zbliżenie się do natury. Dzięki platformie widokowej będziesz mieć możliwość obserwacji żubrów podczas karmienia, w godzinach od 9 do 11 oraz od 16 do 18 (od maja do września).

GOŁDAP - TĘŻNIE, GROTA SOLNA I PIJALNIA WÓD MINERALNYCH

Pijalnia Wód Mineralnych „Zdrój” w Gołdapi.

PIRAMIDA W RAPIE

Piramida w Rapie to unikatowa budowla na skalę całej Polski, a jej usytuowanie na skraju lasu niejednego przysporzy o gęsią skórkę. W piramidzie po dziś dzień leżą zmumifikowane zwłoki.

WILCZY SZANIEC W GIERŁOŻY

Będąc na Mazurach masz możliwość obejrzenia ruin kwatery głównej Adolfa Hiltera. Miasteczko zamaskowane w lesie składało się z 200 budynków. Znajdziemy tu między innymi: schrony, baraki, 2 lotniska, elektrownię, dworzec kolejowy, wodociągi, ciepłownie, dwie centrale dalekopisowe.

MAŁE RANCZO MINI-ZOO

Mini Zoo w Żywkach jest domem dla wielu mniej i bardziej egzotycznych zwierząt. Możesz usłyszeć o nich ciekawe historie, pogłaskać je, nakarmić.

WIADUKTY W STAŃCZYKACH, KTÓRE PRZYPOMINAJĄ RZYMSKIE AKWEDUKTY

Jedna z najbardziej monumentalnych budowli na Mazurach. Wiadukty w Stańczykach są najwyższymi w Polsce. Warto zobaczyć je na własne oczy. Mają 36 metrów wysokości i 180 metrów długości.