ATRAKCJE NA MAZURACH

Atrakcje i godne zwiedzenia miejsca niedaleko naszego Ośrodka

JAZDA KONNA

Jazda konna od podstaw pod okiem instruktora lub samodzielne wycieczki dla zaawansowanych jeźdźców.

DESKA, WINDSURFING KRUKLANKI

Świetne warunki, miejsce od lat zbierające dobre opinii w internecie

ZAGRODA ŻUBRÓW W WOLISKU

W Ośrodku Hodowli Żubrów w Wolisku, niedaleko leśniczówki, znajduje się teren z platformą widokową, skąd zainteresowani turyści mają możliwość podglądania żubrów podczas karmienia, w godzinach od 9 do 11 oraz od 16 do 18 (od maja do września).

GOŁDAP - TĘŻNIE, GROTA SOLNA I PIJALNIA WÓD MINERALNYCH

Pijalnia Wód Mineralnych „Zdrój” w Gołdapi położona jest w samym sercu dzielnicy uzdrowiskowej. Woda mineralna pochodzi z odwiertu o głębokości 426 m.

PIRAMIDA W RAPIE

Piramida w Rapie to jedyna tego typu budowla w Polsce, gdzie zachowały się zmumifikowane zwłoki. Wielu ludzi wierzy, że piramida ma właściwości lecznicze.

WILCZY SZANIEC W GIERŁOŻY

W samym sercu Mazur znajdują się porośnięte lasem ruiny kwatery głównej Adolfa Hiltera. Zamaskowane miasteczko w lesie – 200 budynków: schrony, baraki, 2 lotniska, elektrownia, dworzec kolejowy, urządzenia klimatyzacyjne, wodociągi, ciepłownie, dwie centrale dalekopisowe.

MAŁE RANCZO MINI-ZOO

Mini Zoo w Żywkach małej wsi położonej nad jeziorem o tej samej nazwie, w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie giżyckim, w gminie Kruklanki.

WIADUKTY W STAŃCZYKACH, KTÓRE PRZYPOMINAJĄ RZYMSKIE AKWEDUKTY

To jedna z najbardziej rozpoznawalnych budowli na Mazurach. Wiadukty należą do najwyższych w Polsce. Mają 180 metrów długości i do 36 metrów wysokości.