Nazwą Boot Camp nazywano szkolenia, jakie musieli przejść amerykańscy żołnierze przed przystąpieniem do armii. Wyjątkowo trudne i wyczerpujące programy treningowe, które trwały nawet kilkanaście godzin w ciągu dnia zakładały ćwiczenia bez względu na śnieg, upały czy deszcz.Trening pozwalał nie tylko na szybką poprawę kondycji, ale sprawiał także, że rekruci przekraczali granice własnej wytrzymałości i kształtowali charakter.

Dziś koncept obozów sportowych i treningów typu boot camp zyskuje coraz większą popularność. Dzieje się tak głównie ze względu na wysoką efektywność takiego treningu. Już tygodniowy trening połączony z odpowiednio dobraną dietą daje zaskakujące efekty. Starannie dobrane i intensywne ćwiczenia siłowo-wydolnościowe prowadzone w formie interwału, wpływają na równoczesną poprawę niemal wszystkich aspektów funkcjonowania organizmu. Naturalnym efektem tych działań jest realna utrata wagi, obwodów i tkanki tłuszczowej oraz poprawa kondycji.
podzielone na wszystkich uczestników.

Od kilku lat hasło “Ucieczka na Mazury” nabiera nowego znaczenia - mówi Joanna Lis, która wraz z mężem organizuje wczasy odchudzające i obozy kondycyjne dla dorosłych FOX BOOT CAMP. Dla naszych obozowiczów jest to ucieczka od nadwagi, złego odżywiania, awersji do aktywności fizycznej. Wyjeżdżają od Nas z innym nastawieniem do życia, zmienioną samooceną i co najważniejsze - o jeden lub dwa rozmiary w dół. Zmiana jest jednym z haseł działalności FOX BOOT CAMP ale za zmianą stoi wiedza o fizjologii człowieka, odżywianiu, doświadczenie w indywidualnym planowaniu diet i treningów.

“Uczestnicy obozu byli bardzo różni, tak różni jak ich cele, które im przyświecały. Dla tych szczuplejszych i bardziej wysportowanych było to kolejne wyzwanie, poprawa kondycji i sprawdzenie granic swoich możliwości. Tym nieco bardziej otyłym przyświecała walka z kilogramami, poprawa oddechu i stanu zdrowia. Wszyscy zdali na piątkę. „ Wyjeżdżamy z Kruklanek uśmiechnięci, naładowani pozytywną energią i dobrymi wspomnieniami. I o to chodziło przecież przede wszystkim o dobrą zabawę i luz psychiczny. Wrócimy na pewno, już za rok. Niektórzy z dziećmi by motywowały nas do dalszej rywalizacji jeszcze bardziej”  - relacjonuje swój pobyt w mazurskim ośrodku FOX BOOT CAMP jeden z uczestników obozu odchudzająco-kondycyjnego.

Widoczne i utrzymujące się zmiany bez efektu jo-jo sprawiają, że na wczasy odchudzające i obozy kondycyjne FOX BOOT CAMP to najlepszy pomysł na urlop.