Nasze wczasy odchudzające to nie tylko intensywny program treningowy, ale również zadbanie to, aby zmienić Twoje nawyki żywieniowe. Czy można przestać jeść słodycze? Oczywiście że tak, tylko trzeba wiedzieć jak się do tego zabrać.
Poniżej przedstawiamy Ci nasze sprawdzone sposoby. Mamy nadzieję, że coś, co podziałało na nas, podziała również na Ciebie.

1) Zapisz sobie cel - np. "30 dni bez słodyczy" i codziennie skreślaj kartkę z kalendarza. To sprawdzian samego siebie i uwierz mi - będzie Ci głupio dać plamę po kilku dniach. Już po kilku dniach zauważysz, że łaknienie na słodycze znacznie się ograniczyło i z każdym tygodniem będzie łatwiej.
 
2) Zamiast słodyczy - jedz owoce. U nas to zdało egzamin. Szklanka soku warzywno-owocowego zaspokaja w zupełności naszą ochotę na słodkie smaki. Dodatkowo odżywcza moc owoców sprawia, że organizm jest dożywiony witaminami i nie domaga się niczego więcej.
 
3) Zastanów się dlaczego masz ochotę na słodycze? Czy przyczyną jest głód, zmęczenie, stres, a może chęć poprawienia sobie humoru?
Jeśli to głód - zjedz pełnowartościowy posiłek zamiast batonika, jeśli zajadasz stres - pomyśl co innego pomoże Ci się zrelaksować.

 


4) Jeśli już naprawdę dopadnie Cię cukrowy głód - wybieraj zdrowe zamienniki słodyczy, np. budyń z kaszy jaglanej i mleka kokosowego, ciasteczka amarantusowe z daktylami, ciasto z fasoli...internet aż dymi od pomysłów na fit słodycze.
 
5) W kryzysowych momentach możesz się również ratować orzechami i suszonymi owocami. Zamiast pączka albo drożdzówki w drodze z pracy sięgnij po orzechy.
 
6) Uświadom sobie z jakim przeciwnikiem walczysz. Cukier to najlepszy aktywator komórek nowotworowych!!! Powoduje cukrzycę, choroby serca, miażdzycę, obciąża kości, stawy, serce. SAMO ZŁO!
 
Zrzut ekranu 2019 01 30 o 22.10.33