BOOT CAMP to zyskujący coraz większą popularność koncept obozów sportowych, podczas których wszystkie treningi odbywają się na świeżym powietrzu. Idea tego typu obozów wywodzi się z metod treningowych armii amerykańskiej. W programie Fox Boot Camp wykorzystujemy wszystko, co najlepsze w tym systemie, dostosowując rodzaj oraz intensywność ćwiczeń do indywidualnych warunków fizycznych jego uczestników. Aktywność wykonywana na świeżym powietrzu ma bardzo korzystny wpływ na układ krwionośny człowieka. W ten sposób zredukowany zostaje poziom złego cholesterolu oraz poprawia się praca serca. Starannie zaplanowane, intensywne treningi mają na celu równoczesną poprawę niemal wszystkich aspektów funkcjonowania organizmu. Naturalnym efektem tych działań jest realna utrata wagi i tkanki tłuszczowej oraz poprawa kondycji.

To rodzaj aktywności dla osób wytrwałych, zdeterminowanych, lubiących spędzać czas na świeżym powietrzu, lubiących przygody i adrenalinę.

Treningi FOX BOOT CAMP wzmacniają mięśnie całego ciała dużo lepiej niż inne ćwiczenia fizyczne. Poprawiają kondycję, szybkość i ogólną sprawność fizyczną organizmu. Dzieje się tak dlatego, że treningi składają się z ćwiczeń wytrzymałościowych, mających na celu wzmocnienie możliwości siłowych organizmu.

Obozy odchudzające i kondycyjne Fox Boot Camp odbywają się w małych, maksymalnie 20-osobowych grupach. Wymagają od uczestników nie tylko pracy indywidualnej, ale również zespołowej. Wiele ćwiczeń odbywa się w formie współpracy w parach. Pojawiają się także elementy zdrowej rywalizacji. W metodzie Boot Camp bardzo istotną rolę odgrywa doświadczony trener. Jest on w ciągłym kontakcie z uczestnikami obozu – motywuje ich oraz udziela ważnych wskazówek dotyczących poprawnego wykonywania każdego z ćwiczeń.

Sprawdź opinie o Fox Boot Camp!

5