Kondycja fizyczna to w skrócie umiejętność wykorzystania tlenu przez organizm. Słaba forma objawia się szybkim łapaniem zadyszki nawet przy małym wysiłku typu podbiegnięcie do autobusu. Osoby z niską wydolnością organizmu mają także skłonności do nadmiernego pocenia się. Słaba kondycja to nie tylko dyskomfort przy wykonywaniu codziennych czynności. Jest wysoce niebezpieczna dla zdrowia – brak formy zwiększa ryzyko wystąpienia wielu zaburzeń, w tym choroby niedokrwiennej serca. Dobra kondycja fizyczna to jeden z niezbędnych atrybutów dobrego i zdrowego życia.Podczas pobytu w naszym mazurskim ośrodku realizujemy treningi z przewagą ćwiczeń aerobowych skupione na zwiększeniu ogólnej wydolności organizmu. Przeznaczony dla osób prowadzących siedzący tryb życia, pracujących za kółkiem lub przed komputerem. Ten rodzaj aktywności pozytywnie wpływa na  układ krążenia, poprawia samopoczucie, stan zdrowia i przyczyni się do podniesienia jakości Twojego życia. Zainspiruj się doświadczeniami osób, które u Nas zaczęły zmieniać swój tryb życia.

 
ZMIANA PODEJŚCIA DO SPORTU I ZDROWEGO ODŻYWIANIA
 

Kuba1

KUBA

"Jestem osobą aktywną i uprawiam dużo sportu, ale mimo to na pierwszy obóz przyjechałem z wagą około 100 kg. Brakowało mi wiedzy jak ćwiczyć i co jeść, żeby gubić tłuszcz a zwiększyć masę mięśniową.
Na obozie znalazłem sposób na mój organizm. Jeść trochę inaczej (ale na pewno nie mniej), trenować podobnie, ale ze świadomością odpowiedniego odżywiania przed i po. Efekty? 5kg w pierwszy tydzień i kolejne 10kg po miesiącu. Poprawa kondycji - znacząca.
Poza tym obóz: fajne okoliczności przyrody, ludzie, z którymi zżywasz się jak w szkole i totalne wyzerowanie psychiczne. Byłem dwa razy i w 2017 planuję kolejny pobyt."

 

 

 

 

 

  

WERONIKA

„Kiedyś byłam bardzo aktywną osobą. Potem urodziłam dziecko, zasiedziałam się, zajadałam niespełnione marzenia, problemy rodzinne. Z każdym miesiącem było mnie coraz więcej. Nie mogłam na siebie patrzeć. Próbowałam coś zmienić, ale ciężko mi było przestawić swoje myślenie na inny tor, zorganizować się. Fox Boot Camp był dla mnie jak dar losu. Wiedziałam, że potrzebuję silnego bata trenera, wsparcia innych osób, potrzebowałam oderwać się od codzienności i skoncentrować się na sobie. Nie zawiodłam się. Było bardzo ciężko, momentami krytycznie....
Ale w grupie siła! Wszyscy mnie bardzo wspierali a rozmowy z Asią pomogły poprzestawiać sobie wszystko w głowie. Wróciłam odmieniona. Pierwszego szoku doznałam na treningu, który czasem robiłam i na którym zawsze ok 10 minuty odpadałam. Praktycznie nie sprawił mi żadnego problemu. Na chipsy i drożdzówki nie spojrzałam przez dobre pół roku. Po prostu mnie do nich nie ciągnęło. Utworzyłam nową rutynę. Od czasu obozu to sport a nie - jedzenie jest moim panaceum na całe zło. Czuję się fantastycznie. Wracam do Kruklanek."

Przeczytaj więcej historii, zobacz przemiany naszych uczestników!