POPRAWA KONDYCJI

Umiejętność pożytkowania tlenu przez organizm nazywamy kondycją fizyczną. Efektem złej wydolności jest szybka zadyszka nawet podczas niewielkiej aktywności, takiej jak przebiegnięcie krótkiego dystansu. Osoby ze słabą formą często także mają kłopoty z nadmierną potliwością. Gorsza kondycja dokucza podczas wykonywania rutynowych obowiązków, a także zwiększa ryzyko problemów ze zdrowiem, w tym chorób wieńcowych. Wysoka wydolność jest gwarancją zdrowego i dobrego życia. Na Fox Boot Camp przeważają treningi aerobowe, których zadaniem jest poprawienie ogólnej kondycji uczestników. Proponowane ćwiczenia dedykowane są osobom mało aktywnym i wykonującym prace w pozycji siedzącej. Aeroby korzystnie wpływają na krążenie, polepszają stan zdrowia, samopoczucie i podnoszą jakość życia. Zainspiruj się metamorfozami naszych podopiecznych i zmień swój tryb życia!

ZMIANA PODEJŚCIA DO SPORTU I ZDROWEGO ODŻYWIANIA

KUBA

Jestem osobą aktywną i uprawiam dużo sportu, ale mimo to na pierwszy obóz przyjechałem z wagą około 100 kg. Brakowało mi wiedzy jak ćwiczyć i co jeść, żeby gubić tłuszcz a zwiększyć masę mięśniową.

Na obozie znalazłem sposób na mój organizm. Jeść trochę inaczej (ale na pewno nie mniej), trenować podobnie, ale ze świadomością odpowiedniego odżywiania przed i po. Efekty? 5kg w pierwszy tydzień i kolejne 10kg po miesiącu. Poprawa kondycji – znacząca.
Poza tym obóz: fajne okoliczności przyrody, ludzie, z którymi zżywasz się jak w szkole i totalne wyzerowanie psychiczne. Byłem dwa razy i w 2017 planuję kolejny pobyt.

PIOTREK

Historia Piotrka to historia prawdziwego wojownika i zwycięzcy. Piotrek przyjechał na Fox Boot Camp po raz pierwszy w 2018 roku i był to początek jego treningowej przygody. Dziś przygotowuje się do półmaratonu.

Jeśli chcesz poznać historię osoby, która nie lubiła biegać, a teraz nie wyobraża sobie życia bez biegania i bierze udział w zawodach biegowych – zapraszamy do przeczytania poniższego tekstu. Historia Piotrka nie tylko pokaże Ci jak zacząć trenować, ale też uświadomi, że nie ma rzeczy niemożliwych, a CHCIEĆ- TO MÓC!

Czytaj dalej >

WERONIKA

Kiedyś byłam bardzo aktywną osobą. Potem urodziłam dziecko, zasiedziałam się, zajadałam niespełnione marzenia, problemy rodzinne. Z każdym miesiącem było mnie coraz więcej. Nie mogłam na siebie patrzeć. Próbowałam coś zmienić, ale ciężko mi było przestawić swoje myślenie na inny tor, zorganizować się. Fox Boot Camp był dla mnie jak dar losu. Wiedziałam, że potrzebuję silnego bata trenera, wsparcia innych osób, potrzebowałam oderwać się od codzienności i skoncentrować się na sobie. Nie zawiodłam się. Było bardzo ciężko, momentami krytycznie….
Ale w grupie siła! Wszyscy mnie bardzo wspierali a rozmowy z Asią pomogły poprzestawiać sobie wszystko w głowie. Wróciłam odmieniona. Pierwszego szoku doznałam na treningu, który czasem robiłam i na którym zawsze ok 10 minuty odpadałam. Praktycznie nie sprawił mi żadnego problemu. Na chipsy i drożdzówki nie spojrzałam przez dobre pół roku. Po prostu mnie do nich nie ciągnęło. Utworzyłam nową rutynę. Od czasu obozu to sport a nie – jedzenie jest moim panaceum na całe zło. Czuję się fantastycznie. Wracam do Kruklanek.

OLA

Chciałam Wam z całego serca podziękować za możliwość spędzenia z Wami cudownego, aczkolwiek również bardzo wymagającego pod kątem fizycznym czasu. Dzięki temu, że Wy uwierzyliście we mnie, ja uwierzyłam w siebie. Odzywam się dopiero teraz, ponieważ w ubiegły weekend przebiegłam swoją pierwszą piątkę zorganizowaną przy Maratonie Warszawskim. Po obozie w Kruklankach zaczęłam biegać, zauważyłam, że moja kondycja się poprawiła i już nie łapię zadyszki po pierwszym przebiegniętym kilometrze.

Startując zakładałam, że mój wynik będzie oscylował w granicy 37 min i przeżyłam prawdziwy szok kiedy wbiegając na metę na liczniku wyświetlił się czas 31:11. To były niesamowite emocje! Jeszcze raz serdecznie dziękuję, ponieważ jestem przekonana o tym, że bez Was nie byłoby to możliwe 🙂 Ogromie cieszę się, że trafiłam właśnie na Wasz obóz i mogłam obserwować z jaką pasją i zaangażowaniem wykonujecie swoją pracę, motywując jednocześnie innych.

Całej ekipie Fox Boot Camp życzę wszystkiego co najlepsze!

EWELINA

Moje pierwsze 10 km ???? dziękuję Wam strasznie za zbudowanie mnie na nowo i danie motywacji do działania;)

Przeczytaj więcej historii, zobacz przemiany naszych uczestników!